Zakład Rysunku

„ Rysunek jest bliski myśleniu. To najbardziej bezpośredni zapis idei i emocji, a zarazem najbardziej analityczny, wolny od rytuałów warsztatowych język sztuki ”.

Zakład Rysunku w Cieszynie jest miejscem gdzie zespół pedagogów wraz ze studentami realizuje autorskie programy dydaktyczne w sposób szczególny, traktując rysunek, jako autonomiczną dyscyplinę artystyczną. Przestrzenie pracowni są miejscem zarówno otwartym na spotkanie i rozmowę, jak i rodzenie się wizji, ekspresji własnej i idei ”rysunkowego” procesu twórczego. Rysunek jest przedmiotem obowiązkowym na kierunku Grafika i Edukacja Artystyczna. Studiujący mają możliwość realizacji dyplomu w jednej z wybranych pracowni autorskich.

 Zakład Rysunku Instytutu Sztuki w Cieszynie stanowią i tworzą artyści - pedagodzy o znaczącym dorobku artystycznym, co jest wyznacznikiem wysokiej, jakości prowadzonej przez nich dydaktyki. Jesteśmy zespołem osobowości, dla których rysunek był i jest na początku. Różnimy się doświadczeniem, odmiennością postaw artystycznych, optyk widzenia i metod kształcenia.  Te właśnie różnice są naszym atutem, stanowią one ciekawą i różnorodną ofertę dla studentów, która daje im niejednokrotnie impuls i szansę na rozwój i artystyczną kreatywność

 
do góry