Sztuka do rzeczy – design w Krakowie

Artysto, designerze, grafiku!

Z nieukrywaną radością informujemy, że rusza właśnie nabór uczestników na pierwszą edycję targów młodych Artystów i Designerów "Nówka Sztuka" w ramach projektu Urzędu Miasta Krakowa Sztuka do rzeczy – design w Krakowie. Inicjatorami projektu są przedstawiciele krakowskich uczelni artystycznych i kreatywnych inicjatyw twórczych, Fundacji Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Forum Designu, Galerii Bunkier Sztuki, SAPU oraz Dydo Poster Gallery. W trakcie trwania Targów Organizatorzy przyjrzą się twórczości zakwalifikowanych uczestników i wyłonią wśród nich najciekawszą postać. Zwycięzca otrzyma Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa w wysokości 10 000 zł !!! Serdecznie zapraszamy zatem do udziału!

Zgłoś się!

Poniżej wszystkie najważniejsze informacje o nadchodzącej edycji!

1.12 - 2.12.2018 - Targi plakatu, grafiki, fotografii, rzeźby, malarstwa i sztuki użytkowej / Forum Designu dawny Hotel Cracovia / Bunkier Sztuki

1 grudnia 2018 w ramach projektu Sztuka do rzeczy – design w Krakowie rozpoczyna się pierwsza edycja targów młodych artystów i designerów NÓWKA SZTUKA. Wydarzenie programowo skierowane do twórców, koneserów sztuki i designu, miłośników oryginalnych dzieł i poszukiwaczy nowych talentów stawia sobie za cel ułatwienie artystom nawiązania kontaktów oraz współpracy z odbiorcami ich twórczości. W dniach od 1 do 2 grudnia odwiedzający Hotel Cracovia oraz Bunkier Sztuki, będą mieli wyjątkową okazję aby spotkać autorów, porozmawiać z nimi oraz zakupić na miejscu ich oryginalne prace.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy mogliby być zainteresowani nawiązaniem współpracy z młodymi artystami i projektantami grafiki, w tym wydawców, architektów, przedstawicieli biznesu, oraz branż kreatywnych.

Dlaczego?

Co roku w Krakowie pojawia się rzesza absolwentów uczelni artystycznych i projektowych. Ich talent to potencjał naszego miasta, nie tylko w sferze kultury. Z jednej strony chcemy stworzyć artystom możliwość debiutu i skonfrontowania swojego dorobku z odbiorcami spoza ich własnego środowiska, szkoły, galerii i branżowych mediów społecznościowych. Z drugiej, Nówka Sztuka to okazja aby mieszkańcy miasta mieli możliwość zakupić prace wprost od twórców, bez pośredników.

Gdzie?

Główna część dwudniowych Targów odbędzie się w byłym hotelu Cracovia. Jest to ikona krakowskiego modernizmu, przyszłe muzeum designu, a obecnie miejsce Forum Designu oraz Galerii Plakatu Dydo, naszych partnerów. Dodatkowo zapraszamy w tym samym terminie do dolnej sali wystawowej Bunkra Sztuki.

Kiedy?

Targi odbędą się w okresie przedświątecznym od 1 do 2 grudnia 2018 w godzinach od 11.00 do 19.00.

Uprawianie sztuki to powołanie. Chcemy, by stało się również w pełni satysfakcjonującym zawodem.

Dla uczestników/wystawców targów:

Termin zgłaszania propozycji do 15.11.2018

Czas trwania wydarzenia: 1-2.12.2018, godz. 11.00 – 19.00

Miejsce: Dawny hotel CRACOVIA, Bunkier Sztuki Formularz zgłoszeniowy: www.nowkasztuka.com

Kontakt: info@nowkasztuka.com

Organizator: FUNDACJA WYDZIAŁU SZTUKI UNIWERSYTETU PEDAGOGICZNEGO FORUM DESIGNU

Partnerzy: AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH w KRAKOWIE GALERIA BUNKIER SZTUKI DYDO POSTER GALLERY SAPU

Projekt zrealizowano przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków

Serdecznie zapraszamy do udziału!