Jeszcze tylko do 20 sierpnia

Koncerty w ramach międzynarodowego festiwalu "Jazz w Ruinach" organizowanego przez Śląski Jazz Club już za nami.
Jeszcze tylko do 20 sierpnia można oglądać wystawę jazzowych plakatów typograficznych "Pociąg do jazzu" w Ruinach Teatru Victoria w Gliwicach.
Na wystawie można zobaczyć prace wykładowców i studentów Instytutu Sztuki cieszyńskiego Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i innych uczelni artystycznych w Polsce oraz wybór prac z trzech edycji Przeglądu Plakatu Jazzowego w Żorach, którego kuratorem jest Emilia Wąż (MOK Żory).

Autorzy prezentowanych plakatów:
Agnieszka Broź, Magdalena Brzezinka, Agnieszka Chylińska, Iwona Cichy, Marta Czuban, Agnieszka Dajczak, Ala Dopierała, Marta Dziomdziora, Karolina Gilewicz, Nicoletta Głąb, Jędrzej Hofman, Joanna Kania, Kamila Kasperowicz, Tomasz Kipka, Łukasz Kliś, Anna Kodź, Klaudia Kost, Ada Krawczak, Małgorzata Kropek, Sebastian Kubica, Angelika Kubicz, Stefan Lechwar, Agnieszka Łapka, Aneta Mikler, Magdalena Nowak, Katarzyna Pawlik, Martyna Pazera, Karolina Pierchała, Magdalena Pindral, Alicja Raj, Justyna Smoła, Łukasz Sokołowski, Karolina Sroka, Paweł Stasiewicz, Magdalena Strączyńska, Marcin Urbańczyk, Emilia Wąż, Alicja Werner, Ewa Włostowska.

Tomasz Kipka (kurator wystawy)