Czas na Ziemię w Zamku Cieszyn

Od dziś do 9 maja w galerii Zamku Cieszyn można oglądać wystawę plakatów ekologicznych „Czas na Ziemię”. Autorzy prac to studenci i wykładowcy Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego. Zapraszamy.

Idea cyklicznej wystawy plakatu ekologicznego polega na prezentowaniu prac w różnych galeriach i miejscach przestrzeni publicznej śląskich miast, choć swoim zasięgiem granice te już przekroczyła. Wystawy plakatu ogólnoekologicznego oraz wystawy tematyczne „Woda” i „Air Show” od 2006 roku można było oglądać w Bytomiu, Cieszynie, Czeladzi, Katowicach, Radzionkowie, Tarnowskich Górach oraz w Małopolsce – w Bochni, a także poza granicami kraju – w Wilnie i Ostrawie. Teraz „Czas na Ziemię” w Zamku Cieszyn. Na wystawie będzie można zobaczyć prace grafików-projektantów z Katedry Projektowania Graficznego oraz ich studentów (Instytut Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie, Uniwersytet Śląski w Katowicach). Autorzy wystaw propagują postawy proekologiczne wspólnie ze stowarzyszeniem „Zielona Ziemia”, które szuka partnerów projektu pośród śląskich samorządów. Lista autorów plakatów, którzy wzięli dotychczas udział w projekcie jest długa. W pierwszej wystawie udział wzięli m.in.: Artur Starczewski (1935-2010), Józef Hołard, Ryszard Pielesz, Tomasz Kipka (kurator wystawy), Stefan Lechwar, Łukasz Kliś, Sebastian Kubica, Marcin Urbańczyk, Piotr Grabowski, Paweł Synowiec i Krzysztof M. Bąk. W kolejnych wystawach do grona autorów dołączyli inni, w tym licznie ich studenci.