Ceramika / Obrazy na jedwabiu

Serdecznie zapraszamy na wystawę ceramiki Katarzyny Handzlik-Bąk oraz obrazów na jedwabiu autorstwa Jerzego Pietruczuka. Wernisaż odbędzie się w Domu Ciszy MDSM w dniu 27 lipca 2018 r. o godz. 18.00.

Katarzyna Handzlik-Bąk
Absolwentka bielskiego PLSP, w 2001 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki i Szkła. Na macierzystej uczelni obroniła również tytuł doktora sztuki. Prowadzi autorską Pracownię Ceramiki w Zakładzie Rzeźby Instytutu Sztuki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego. Autorka kilkudziesięciu wystaw indywidualnych, brała udział w wielu wystawach zbiorowych, plenerach, sympozjach i konferencjach związanych ze sztuką. Była komisarzem kilku plenerów ceramiki artystycznej. Jest pomysłodawcą i kuratorem ogólnopolskiego pleneru artystycznego "Idea/interdyscyplinarność", który miał miejsce na cieszyńskim Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w 2016 roku. Jej twórczość skupiona jest wokół rzeźby ze szczególnym uwzględnieniem medium ceramicznego. Obecnie pełni funkcję z-cy Dyrektora Instytutu Sztuki ds. Kształcenia i Spraw Studenckich.
 

Jerzy Pietruczuk:
Studia na wydziale grafiki ASP w Krakowie. Dyplom w 1992 roku w pracowni prof. Franciszka Bunsha. Obecnie pracuje jako adiunkt w Instytucie Sztuki w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Brał udział w wielu krajowych i międzynarodowych wystawach.
 

Kontakt:
www. katarzynahandzlikb.wix.com/ceramika
www.mukrofka.wixsite.com/jerzy-pietruczuk

 
do góry