ŻYWIOŁ TECHNOLOGII. Wynik pracy studentów z Cieszyna i Nowego Sącza

Elektrocolor czyli żywioł w technologii, to wystawa koła naukowego studentów Technicolor. Wystawa w „Galerii na Piętrze” w Domu Kultury im. W. Kubisz w Bielsku-Białej potrwa do 5 kwietnia.

ŻYWIOŁ TECHNOLOGII jest wynikiem współpracy uczestników studenckiego Koła Naukowego Fotografii „Technicolor” z Instytutu Sztuki UŚ w Cieszynie i studentów kierunku Edukacja Artystyczna z PWSZ w Nowym Sączu. Podczas tygodniowego pobytu w Pieninach Spiskich uczestnicy pleneru zrealizowali autorskie fotografie, których inspiracją i punktem wyjścia był Zespół Elektrowni Wodnych w Niedzicy oraz jego naturalne otoczenie. Poznali również jedną z najstarszych technik fotograficznych – cyjanotypię. Stworzono wspólną pracę w tej technice, która została zainstalowana na przestrzeni 20 metrów w hali maszyn, wpisując się w industrialną atmosferę tego miejsca. Pomysłodawczynią i organizatorką wydarzenia była studentka cieszyńskiego wydziału Małgosia Szram.
Uczestnicy wystawy: Katarzyna Ciba, Adrian Czyż, Robert Lipka, Małgorzata Szram, Weronika Świerczyna, Karolina Barciszewska-Kozioł, Krystian Koźbiał, Anna Nosal, Agnieszka Rembiasz, Marcin Sarota, Ewa Zengel. Opiekunowie: Małgorzata Łuczyna (Instytut Sztuki w Cieszynie) oraz Andrzej Naściszewski (PWSZ w Nowym Sączu).