Zakwalifikowani do 24. Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie

Wśród zakwalifikowanych do 24. Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie znalazły się plakaty Tomasza Kipki i Łukasza Klisia z Zakładu Projektowania Graficznego Instytutu Sztuki w Cieszynie (Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach). W kategorii Złoty Debiut im. Henryka Tomaszewskiego zakwalifikowały się plakaty: doktorantki ZPG – Iwony Cichy oraz studentki – Justyny Smoły.

Selekcji dokonało Międzynarodowe Jury w składzie: Stephan Bundi, David Crowley, Kenya Hara, Jerzy Porębski, Silvia Sfligiotti i Jakub Hakobo Stępień. Spośród 2601 plakatów zgłoszonych w kategorii A, do wystawy zakwalifikowanych zostało 349 prac. W kategorii B zgłoszono 1213 plakatów, z których 64 przeszło selekcję do wystawy. Zakwalifikowane do wystawy plakaty z kategorii A zostaną pokazane na wystawie głównej w Muzeum Plakatu w Wilanowie, natomiast plakaty Złotego Debiutu w galerii Salon Akademii, w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. 24. Międzynarodowe Biennale Plakatu rusza 7 czerwca.