„Wyszli by Cieszyn poczuł ich obecność!” — A Rt+ otwarty

A Rt+ to projekt, który ma zbliżyć nas do miasta i pokazać nasz dorobek artystyczny. Swoimi działaniami chcemy przebić się przez miejską tkankę i dotrzeć tam gdzie jeszcze nas nie było. Zależy nam na tym uniwersytecie oraz na Cieszynie... Cieszyn stwarza idealne warunki do rozwoju artystycznego. To nie prawda, że nic się tu nie dzieje. Nie prawda, że trafiają tutaj studenci, którzy nie wiedzą co ze sobą zrobić. — mówią organiatorki przeglądu — Z planowanych na samym początku dwóch wystaw i koncertu, mamy dwa tygodnie koncertów i kilka punktów wystawienniczych w całym mieście.

I edycja Przeglądu Twórczości Studentów A Rt+ zosała zainaugurowana w poniedziałek koncertem Cieszyńskiej Orkiestry Dętej Uniwersytetu Śląskiego, który miał miejsce na płycie Rynku przed Ratuszem w Cieszynie. Po koncercie odbył się wernisaż wystawy w pustostanie po byłym archiwum przy ul. Śrutarskiej. Na czas przeglądu ożyły nie tylko opuszczone miejsca — od dziś do 3 lipca w ramach A Rt+ można zwiedzać wystawy, które zostały zlokalizowane w: pustostanie przy ul. Śrutarskiej 28, w byłej galerii Od Nowa przy ul. Nowe Miasto 27, w Witrynie (wcześniej sklep z artykułami dziecięcymi) przy ul. Zamkowej 9, w Hostelu 3Bros (ul. Mennicza 14, wejście od ul. Bożniczej), w Muzeum Drukarstwa przy ul. Głębokiej 50, w Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy” (ul. Zamkowa 1) oraz w Rotundzie na Wzgórzu Zamkowym.

Wystawy można zwiedzać bezpłatnie w godzinach od 14.00 do 19.00. Odbywają się też bezpłatne koncerty, o którch więcej informacji na przeglądowym facebooku oraz na stronie A Rt+.

Obszerniejsza relacja ze zdjęciami z otwacia „Wyszli by Cieszyn poczuł ich obecność!” na stronie Gazety Codziennej — medialnego patrona przeglądu.

Dołącz do naszych Studentek i Studentów — studiuj w Cieszynie!