Wystawa „TO MY. POLSKA” w Meksyku

Wystawa „To my. Polska” w Monterrey Mexico, jest sporym wydarzeniem zarówno dla studentów Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, jak i wykładowców. Przyjęcie zaproszenia do pokazania i wyeksponowania dzieł młodej grafiki polskiej w galerii Instytucji, od lat organizującej światowe konkursy grafiki o tematyce globalnego pokoju, wiąże się z wytypowaną prezentacją dzieł twórców, co roku z innego kraju.

W 2015 roku państwem zaproszonym jest Polska - graficy skupieni w artystycznym kręgu wokół Natalii Pawlus, laureatki Sixth International Printmaking Call Prints for Peace w 2012 roku.

Zbiór około 70 grafik pokazuje, jak różnorodne, bogate i niestereotypowe jest podejście autorów do otaczającego ich świata zewnętrznego, ale i meandrów wnętrza; jak również co może być inspiracją w procesie tworzenia. Język grafiki jest uniwersalny, niezależny, nieograniczony, czego dowodem są polskie prace graficzne, wyeksponowane w meksykańskiej placówce nauki, kultury i sztuki.