Wystawa malarstwa „Aktualia” w Rybniku

Galeria Powiatowej i Miejskiej Bibliotki w Rybniku zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa „Aktualia” Zakładu Malarstwa Instytutu Sztuki w Cieszynie (Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego). W wystawie udział biorą pedagodzy, studenci i absolwenci. Wernisaż odbędie się 30 maja o godz. 18.00. Wystawa potrwa do 30 lipca br.

„Aktualia” to również tytuł publikacji i ostatniego projektu badawczego Zakładu Malarstwa — Projekt „Aktualia” jako swoista kontynuacja dotychczasowych zamierzeń badawczych Katedry Malarstwa, kładzie główny akcent na problem tzw. „Tu i Teraz”, w przeciwieństwie do wcześniejszych projektów wyklucza dokumentację prac malarskich powstałych w okresach minionych – eksponuje najnowsze dokonania twórcze, niejednokrotnie zrywając w swoim założeniu z dotychczasowym przyzwyczajeniem i rutyną. Publikacja w wersji elektronicznej dostępna on-line: