Wystawa grafiki i ekslibrisu Grzegorza Izdebskiego oraz Michała Pisiałka WOKÓŁ GRAFIKI!

Galeria Epicentrum wraz z artystami zapraszają na otwarcie wystawy WOKÓŁ GRAFIKI.

Wernisaż wystawy odbędzie się 22. kwietnia 2016, godz. 18:00 w Galeria Epicentrum Magazyn 22 w Jastrzębiu-Zdroju.

Wystawa będzie czynna codziennie od 22.04.2016 do 20.05.2016 w godzinach otwarcie galerii.

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace z dziedziny grafiki, zarówno tej tradycyjnej jak i współczesnej grafiki komputerowej. Prace ujęte w ramach tej wystawy to działania dwóch studentów Grafiki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, których nieodłącznym wspólnym mianownikiem jest rysunek. Pretekstem tej wystawy jest chęć pokazania kooperacji rysunku z innymi d...ziedzinami sztuk artystycznych przyjmujących formę grafik wklęsłodrukowych, litografii, czy ekslibrisu cyfrowego. To swoista metafora podróży z ołówkiem w ręku po zakamarkach wyobraźni dwóch młodych artystów.

Michał Pisiałek - student V roku Grafiki Instytutu Sztuki w Cieszynie. Zajmuje się grafiką warsztatową, ilustracją i exlibrisem. Fascynuje go człowiek i emocje jakie emanują z jego wnętrza, co stara się ukazać w swoich pracach. Posługuje się klasycznymi technikami graficznymi, zderzając je ze współczesnym obrazem świata i człowieka. Brał udział w wystawach w Polsce i zagranicą (Niemcy, Belgia, Meksyk). W 2015 roku otrzymał nagrodę miasta Sint-Niklaas za najlepszy portret podczas 20-tego Międzynarodowego Biennale Małej Formy Graficznej i Ex librisu w Sint-Niklaas. Ostatnio zdobył 3 miejsce w kategorii "Młody Artysta" podczas 8-mego Międzynarodowego Konkursu na Ex libris Biblioteki Bodio Lomnago.

Grzegorz Izdebski – student V roku Grafiki na Wydziale Artystycznym w Cieszynie. Zajmuje się grafiką warsztatową, projektowaniem graficznym oraz rysunkiem. Od trzech lat zajmuje się dziedziną ekslibrisu, głównie realizowanych w technikach cyfrowych. Jego prace znajdują się w prywatnej kolekcji Lecha Grochulskiego. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych m.in. Polsce, Meksyku, Belgi, Bułgarii, Hiszpanii oraz na wystawie indywidualnej w Lipnickiej Edukacyjnej Galerii Ekslibrisu w Bielsku-Białej. Jest laureatem m.in. Głównej nagrody miasta Sint-Niklaas w Międzynarodowym Konkursie Exlibrisu i Małej Formy; nagrody Rotary Club - Ruse w XI Międzynarodowym Konkursie na Ex Libris – Ex Hereditate 2015; wyróżnienia specjalnego w kategorii grafika warsztatowa w „ II Biennale Młodych- Piękne Sztuki” Radomsko 2014; wyróżnienia specjalnego w X Międzynarodowym Konkursie Graficznym na Ekslibris Gliwice 2014.

Więcej informacji o wystawie i artystach na:
+ http://mok.jastrzebie.pl/event/details/wokol-grafiki-wystawa,2291
+ http://izdebskigrzegorz.wix.com/grafika
+ https://www.behance.net/Michal_Pisialek

 
do góry