Wernisaż wystawy „Artur Starczewski (1935–2010). Plakaty”

Dyrekcja Instytutu Sztuki zaprasza 17 grudnia 2014 roku do Galerii Uniwersyteckiej na wernisaż wystawy „Artur Starczewski (1935–2010). Plakaty”. Jest to kolejna z wystaw zaplanowanych w roku jubileuszowym Galerii Uniwersyteckiej, która obchodzi 30-lecie swojego istnienia. W styczniu przyszłego roku mija piąta rocznica śmierci prof. Artura Starczewskiego, który od 1973 roku, nieprzerwanie, związany był z Wydziałem Pedagogiczno-Artystycznym, a następnie z Wydziałem Artystycznym w Cieszynie, gdzie współorganizował Instytut Wychowania Plastycznego. W listopadzie bieżącego roku, podczas 7. Wystawy Plakatu Ekologicznego „Ekoplakat: niska emisja”, została przyznana po raz pierwszy Nagroda im. Prof. Artura Starczewskiego. Wystawie plakatów profesora Starczewskiego towarzyszy ekspozycja wszystkich nagodzonych i wyróżnionych na Wystawie Plakatu Ekologicznego prac. Można je oglądać w Galerii 36,6 do połowy stycznia przyszłego roku. Wernisaż w Galerii Uniwersyteckiej rozpocznie się o godz. 12.30.