Studenci Instytutu Sztuki na Intel Extreme Masters w Katowicach

Od 14 do 16 marca 2014 r. w katowickim Spodku odbędzie się finał ósmej edycji Intel® Extreme Masters. Jest to międzynarodowa impreza skupiająca fanów gier komputerowych. Wcześniejsze etapy odbywały się w Szanghaju, Nowym Jorku, Singapurze, Sao Paulo oraz Kolonii.

W tym wydarzeniu uczestniczyć będą również przedstawiciele Wydziału Artystycznego, którzy będą promować studia związane z projektowaniem gier komputerowych. Studenci Instytutu Sztuki będą prezentować tworzenie grafik na potrzeby gier komputerowych.

Ubiegłoroczny Intel Extreme Masters w Katowicach cieszył się dużą popularnością. Turniej odwiedziło 50 000 fanów, a transmisję internetową prowadzoną w siedmiu językach obejrzało ponad pięć milionów widzów z 178 krajów.