S jak serigrafia. Wystawa w Łodzi

W dniach 22.04-12.05.2015 w galerii Kobro na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi odbędzie się wystawa "S jak serigrafia". Otwarcie 22.04 o godzinie 13.30. W wystawie biorą udział m.in.: dr Tomasz Jędrzejko, dr hab. Łukasz Kliś, dr hab. Sebastian Kubica i dr hab. Tomasz Tobolewski z Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego UŚ w Cieszynie.

Wystawa „S jak serigrafia” jest pierwszą zagraniczną wystawą, która prezentuje efekty Międzynarodowego Sympozjum Serigraficznego w Ostrawie. Chodzi o kilkuletni projekt organizowany od 2014 roku przez Katedrę Grafiki i Rysunku Wydziału Sztuki Uniwersytetu Ostrawskiego. Celem projektu jest umożliwienie pedagogom szkół wyższych w Europie Środkowej krótkoterminowych staży, w ramach których w ograniczonym nakładzie 15 sztuk stworzą dzieło lub też dzieła graficzne odzwierciedlające (nie tylko tematycznie, ale przede wszystkim poprzez technikę serigrafii) ich aktualne spojrzenie na świat, problemy nie tylko artystyczne, ale także ogólnoludzkie... Więcej o wydarzeniu na stronie FB.

Lista wszystkich uczestników wystawy: Pavel Albert CZ, Igor Benca SK, Sławomir Ćwiek PL, Teodor Durski PL, Dariusz Gajewski PL, Eduard Halberštát CZ, Zbyněk Janáček CZ, Robert Jančovič SK, Robert Jančovič Jr. SK, Tomasz Jędrzejko PL, Andrej Kalina PL, Łukasz Kliś PL, Iva Krupicová CZ, Sebastian Kubica PL, Paweł Kwiatkowski PL, Katarzyna Łukasik PL, Robert Makar SK, Ewa Mielczarek PL, Dorota Nowak PL, Jakub Novák CZ, Eduard Ovčáček CZ, Jan Pamuła PL, Mirosław Pawłowski PL, Adam Romaniuk PL, Marek Sibinský CZ, Agata Stępień PL, Jacek Szewczyk PL, Tomek Tobolewski PL, Waldemar Węgrzyn PL.