ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU KOMPOZYTORSKIEGO NA FANFARĘ UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO

W dniu 25 września 2017 r. w Katowicach odbyło się posiedzenie Jury Konkursu Kompozytorskiego na Fanfarę Uniwersytetu Śląskiego.
Jury obradowało w składzie:

Prof. zw. Aleksander Lasoń – przewodniczący, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach;

Joanna Wnuk-Nazarowa – Dyrektor Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach;

Prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk – Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach;

Prof. zw. dr hab. Eugeniusz Knapik – Kierownik Katedry Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach;

Dr Małgorzata Mendel – Prodziekan Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego ds. Promocji i Działań Artystycznych – sekretarz konkursu.

Na konkurs nadesłano34 kompozycje. Wszystkie prace  spełniały warunki regulaminu. Jury zadecydowało o następującym podziale nagród:

Nagrodę główną w wysokości 5.000 zł przyznano Dariuszowi Górniokowi, godło STEIN9, za utwór Fanfare 1.

Jury przyznało następujące wyróżnienia:

I wyróżnienie w wysokości 1.500 zł otrzymał Krzysztof Ryś, godło Proteus, za utwór Vox Populi;

II wyróżnienie w wysokości 1.500 zł otrzymał Dariusz Górniok, godło Tel2200, za utwór Fanfare 2;

III wyróżnienie w wysokości 1.500 zł otrzymał Dominik Mazur, godło oliVier2017, za utwór Fanfara UŚ.

Ponadto JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego zdecydował o wykonaniu i nagraniu utworów, które otrzymały nagrodę główną i I wyróżnienie.

Mgr Dariusz Górniok jest pracownikiem Instytutu Muzyki na Wydziale Artystycznym UŚ.     Gratulujemy!