ROZMOWA. Wystawa prac studentów pracowni ceramiki

ROZMOWA. Wystawa prac studentów Pracowni Ceramiki Instytutu Sztuki w Cieszynie
Zamek Cieszyn zaprasza. Wernisaż 2 czerwca

„Rozmowa” − tak brzmiał temat z jakim, w roku akademickim 2013/14 oraz 2014/15, zmierzyli się studenci dr hab. Małgorzaty Skałuby-Krentowicz, prowadzącej zajęcia w Pracowni Ceramiki Zakładu Rzeźby na Wydziale Artystycznym w Cieszynie (Uniwersytet Śląski w Katowicach). Mając do dyspozycji glinę ceramiczną, wykorzystując swoje warsztatowe umiejętności oraz nabytą wiedzę technologiczną, studenci mieli stworzyć imbryk − formę użytkową, która często bywa świadkiem naszych rozmów… Rozmów szczerych, ale także rozmów „bez sensu”, rozmów „coś” rozpoczynających i takich, które kończą wszystko, rozmów cichych, ale bywa, że pełnych ognia, rozmów, które miały coś wyjaśnić i urwanych „w pół”. Imbryk − niemy świadek tych rozmów − został poddany przez studentów animizacji i przybrał w wielu przypadkach formy przejmujące i wzruszające, stając się ceramiczną formą unikatową. Zadanie to było pretekstem do refleksji nad relacjami, jakie zachodzą pomiędzy ludźmi oraz unikalnym związkiem człowieka z przedmiotem.

Wernisaż — 2.06.2015 r. godz. 17.00, Antresola Zamku Cieszyn
Wystawę można oglądać codziennie do 12.07.2015 r w godz. 10.00—17.00