Ogólnopolski Konkurs Wojewody Kujawsko-Pomorskiego na plakat z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością pragnę poinformować, że Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 ogłosił ogólnopolski konkurs na plakat z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich – profesjonalnych artystów, jak również studentów i uczniów uczelni i szkół plastycznych. Termin składania prac mija 15 grudnia. Konkurs zostanie rozstrzygnięty jeszcze w 2017 roku. Pula nagród wynosi 9000 zł, w tym Nagroda Główna to 5000 zł. Zwycięska praca zostanie wykorzystana w materiałach publikowanych przez Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, towarzyszących obchodom stulecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Uprzejmie proszę o rozpowszechnienie informacji o konkursie w Państwa szkole i środowisku. Mając na uwadze bogatą tradycję Polskiej Szkoły Plakatu jestem przekonany, że przedsięwzięcie to zaowocuje wieloma ciekawymi, a być może nawet wybitnymi dziełami sztuki.

Liczę na szeroki udział przedstawicieli Państwa środowisk w konkursie.

Jarosław Jakubowski

Doradca Wojewody Kujawsko-Pomorskiego