„O animacji słów kilka” oraz „Przegląd etiud filmowych” w ramach SA&SF

„O animacji słów kilka” to tytuł wykładu opartego w przeważającej części na osiągnięciach pracowni multimediów oraz animacji Zakładu Nowych Mediów (wcześniej Katedry Interdyscyplinarnej Twórczości Artystycznej) Instytutu Sztuki w Cieszynie (Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach). Prezentowane prace powstały pod kierunkiem prowadących wykład — Katarzyny Kroczek i Kaji Renkas. Początek wykładu o godz.16.45.

Natomiast o 17.45 rozpocznie się „Przegląd etiud filmowych” zrealizowanych przez studntów Instytutu Sztuki w ramach zajęć z percepcji wizualnej i audiowizualnej pod kierunkiem Stefana Lechwara i Tomasza Jędrzejko z Zakładu Projektowania Graficznego.

Obydwa wydarzenia w ramach „Silesia Art & Science Festival” odbędą się w piątek 16 maja w Katowicach, w Centrum Kultury Katowice przy pl. Sejmu Śląskiego 2.