Martyna Sobolewska laureatką Międzynarodowej Wystawy Plakatu „Posterrorism”

25 października w Galerii 36,6 miało miejsce uroczyste otwarcie Międzynarodowej Wystawy plakatu „Posterrorism”.

Organizatorami tego przedsięwzięcia są Irańczycy: Hossein Mohammadi Vahidi i Naser Nasiri oraz Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Na wystawę wpłynęły 1124 prace z 36 państw, spośród których Preselekcyjna Komisja w składzie Orhan Ardahanli (Turcja), Hamed Hakimi (Iran), David Jimenez (Ekwador), Alexey Lysogorov (Kirgistan), Zhonghao Wu (Chiny) wybrała 55 plakatów 53 autorów.

Uczestnicy wystawy: Abdollah Hashemi, Ali Aghaei, Ali Modiri, Ali Sanaei, Benyamin Soleimani, Dariush Allahyari, Dariush Vares, Farhad Zamani, Farzad Saeedi, Hamid Nasr, Mahmoud Barkhordari, Mahsa Doorandish, Meysam Hameei, Mohammad Rabiei, Nafiseh Mousavi, Arman Saboori, Saeideh Dabaghiyan, Soroush Alemi, Tahereh Ghasemzadeh, Zohreh Shirvani Harandi, Mona Pouryousef (Iran), Andrej Hascak, Lenka Bollova (Słowacja), Andrew Lewis (Kanada), Antoni Kwiatkowski, Damian Kłaczkiewicz, Martyna Sobolewska, Patrycja Longawa (Polska), Chong Guo, Hua Wei, Mingliang Li, Peng Jun, Qiang Wei, Ran Ding, Siyang Li, Wang Daili, Wang feng Wang, Wu lujun, Xiao Bing, Xiaoming Zhang, XinHunng Cai, Yang Lijie /2 plakaty/, Zongxian Li (Chiny), Darwin Fernádez (Ekwador), Franklin Soares Silvério (Brazylia), Katalin Simo (Węgry), Marijana Ivanova (Macedonia), Mario Estevez (Meksyk), Murat Akkan (Turkcja), Takashi Yosomiya (Japonia), Tomaso Marcolla (Włochy), Vitaly Bondar (Białoruś), Yabel Guerra /2 plakaty/ (Wenezuela).

Ponadto na wystawie prezentowane są plakaty 20 zaproszonych gości: Byoung Il Sun (Korea Południowa), Armando Milani (Francja), Michał Batory (Francja), Onish Aminelahi (Iran), Cyrus Salimi (Iran), Mohammad Ardalani (Iran), Luis Yáñez (Meksyk), Mario Fuentes (Ekwador), Elmer Sosa (Meksyk), Christopher Scott (Ekwador), Farzad Adibi (Iran), Pepo Almonte (Meksyk), Helen Baranovska (Ukraina), Hossein Mohammadi Vahidi (Iran), Alexander Faldin (Rosja), Renato Tagli i Sabina Oberholzer (Szwajcaria), Irwan Harnoko (Indonezja), Louis A. Rivera Rodriguez (Meksyk), Luis Angel Garcia (Meksyk) i Sha Feng (Chiny).

Międzynarodowe Jury w składzie Homa Delvaray (Iran), Mohammad Ardalani (Iran), Sha Feng (Chiny), Stefan Lechwar (Polska), István Horkay (Węgry), Finn Nygaard (Dania), Peder Stougaard (Dania) przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

• Złoty Medal: Martyna Sobolewska (Polska),
  • Srebrny Medal: Hua Wei & Mingliang Li (Chiny),
  • Brązowy Medal: Andrew Lewis (Kanada),
  • Wyróżnienie: Antoni Kwiatkowski (Polska),
  • Wyróżnienie: Yang Lijie (Chiny).

Laureatce Martynie Sobolewskiej — doktorantce Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach — serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć artystycznych.

Wystawę można oglądać do 21 listopada 2017 r.

Fotografie: Jurek Pustelnik.