„Manual Fokus” do 10 maja

W Muzeum Parafialnym im. św. Jana Sarkandra w Skoczowie (Rynek 2) do 10 maja czynna jest wystawa prac pedagogów i doktorantów Instytutu Sztuki w Cieszynie Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego pt. „Manual Fokus”.

Na wystawie prace prezentują: Krzysztof Dadak, Bogusław Dziadzia, Joanna Knapek, Elżbieta Kuraj, Adam Molenda, Gabriela Pienias, Magdalena Szadkowska, Krzysztof Wilde.

Terminologia fotograficzna użyta w tytule wystawy złożonej głównie z prac malarskich a także ceramiki i emalii artystycznej, podkreśla główne jej założenie. Wszystkie prace prezentowane na wystawie odnoszą się do fotografii. Wykorzystują fotografię w mniej lub bardziej dosłownym rozumieniu i na różnych etapach procesu twórczego. Obiektywizm, chłód, dosłowność i magia fotografii inspirują autorów wystawy do zupełnie różnych realizacji. — Krzysztof Dadak, komisarz wystawy.