KRYPTOCHROM w krakowskiej Galerii „Cellar”

KRYPTOCHROM Małgorzaty Łuczyny i Pawła Zaręby w ramach festiwalu Krakow Photo Fringe, w piątek 23 maja o godzinie 20.30.

W ramach wystawy prezentowane będą: instalacja Małgorzaty Łuczyny z Zakładu Teorii Sztuki i Fotografii Artystycznej cieszyńskiego Instytutu Sztuki (Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego) oraz malarstwo
Pawła Zaręby (absolwent Hochschule für Grafik und Buchkunst Leipzig) — Instalacja Małgorzaty Łuczyny przedstawia dziwny, „wynaturzony” ogród podziemny, który dla jednych może okazać się nietypowym miejscem odpoczynku i rekreacji, dla innych doświadczeniem psychodelicznym lub obrazem z sennego koszmaru. Monochromatyczne obrazy Pawła Zaręby niosą niepokojący ładunek emocjonalny. Po zapadnięciu zmroku i zgaszeniu światła zaczynają świecić w ciemnościach. „Kryptochrom” (ukryty kolor) — fotoreceptor światła niebieskiego u zwierząt i roślin; odgrywa kluczową rolę w koordynowaniu zewnętrznych sygnałów świetlnych z wewnętrznym zegarem biologicznym.

Oprawa muzyczna wydarzenia: Romuald Trojanowski, TR21 oraz Pino Girotti.

Na wystawę zaprasza Cellar Gallery przy ulicy Wielopole 12 w Krakowie.