Kreatywne Spotkanie - Agata Gertchen - Grafika Warsztatowa

Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Artystycznego
zaprasza w środę 29 marca o godzinie 12:00 na Spotkanie w Sali Kameralnej.

Agata Gertchen
Katedra Grafiki Warsztatowej ASP we Wrocławiu
Pracownia Intaglio
Opiekun Koła Naukowego Katedry Grafiki Artystycznej
oraz kierownik Katedry Grafiki Artystycznej

Urodziła się w 1985 roku w Rawiczu. W roku 2010 ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na Wydziale Grafiki. Od 2009 roku pracuje na macierzystej uczelni w Pracowni Intaglio prof. Przemysława Tyszkiewicza. Tworzy głównie w zakresie grafiki, rysunku i książki artystycznej. Jej prace graficzne i rysunkowe były wielokrotnie nagradzane. W 2009 roku otrzymała nagrodę Grand Prix na 12. Biennale Grafiki Artystycznej w Brugii (Belgia). Rok później została laureatką I nagrody w kategorii „grafika” na 38. Światowej Wystawie Sztuki na Papierze w Skopje (Macedonia). Nagrodę Grand Prix wręczono jej także w 2012 roku na 7. Międzynarodowym Triennale Grafiki w Bitoli (Macedonia). Doktorat w 2016 roku na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów w Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.