Konkurs „Drzwi" – I edycja Konkursu o Nagrodę im. Chrisa Schwarza

Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie zaprasza pedagogów oraz studentów Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie do udziału w konkursie "Drzwi" - I edycji Konkursu o Nagrodę im. Chrisa Schwarza.

Celem konkursu jest promocja i rozwój sztuki współczesnej a także stworzenie pola do dialogu w obszarze tematyki związanej z historią oraz relacjami polsko – żydowskimi.

Wydarzenie adresowane jest do profesjonalnych artystów plastyków oraz dyplomantów studiów magisterskich uczelni i wydziałów artystycznych posiadających polskie obywatelstwo lub mających status rezydentów długoterminowych zamieszkałych na terenie państwa polskiego.

Jury konkursu przewiduje przyznanie jednej nagrody pieniężnej w wysokości 20 000 PLN dla zwycięskiego projektu, a także sfinansowanie jego realizacji oraz prezentację w ramach wystawy zorganizowanej w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie http://www.galiciajewishmuseum.org/pl/konkurs