Konkurs dla młodych naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich

Tematem nadrzędnym konkursu jest: Zróżnicowanie stylistyczne języka w zakresie sztuk muzycznych i plastycznych.

Konkurs jest ogłoszony w ramach dotacji na finansowanie badań naukowych lub prac rozwojowych oraz zadań z nimi związanych służących rozwojowi młodych naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich Wydziału Artystycznego. Do konkursu mogą przystąpić naukowcy, którzy nie ukończyli 35 r.ż, są pracownikami Wydziału Artystycznego dłużej niż 3 miesiące i są objęci umową o pracę  co najmniej do końca bieżącego roku kalendarzowego. W ramach konkursu należy przygotować wypełniony wniosek na badania statutowe, a także informacje o:

-stanie zaawansowania pracy
-walorach naukowych/artystycznych  pracy i jej innowacyjności
-opinię promotora (w przypadku realizowanego doktoratu) lub samodzielnego pracownika naukowego (w każdym innym przypadku)
-wykaz dorobku naukowo-artystycznego z 3 ostatnich lat
-kosztorys projektu

4.  Skład komisji konkursowej: dr hab. Bogumiła Mika, prof. Witold Jacyków, prof. Elżbieta Kuraj, prof. UŚ Michał Korzistka, dr hab. Tomasz Spaliński,

5. Kryteria oceny wniosków

Komisja ds. badań naukowych i podziału środków Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego  w ocenie wniosków złożonych do konkursu  dla młodych naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich będzie brała pod uwagę:

A.) w przypadku doktoratów:

-stan zaawansowania pracy doktorskiej (opinia promotora) oraz jej przewidywany termin ukończenia
-celowość wydatkowania wnioskowanych środków
-wartość merytoryczną efektu finalnego działań artystycznych i naukowych

B.) w przypadku pozostałych młodych naukowców:

-celowość wydatkowania wnioskowanych środków
-wartość merytoryczną efektu finalnego działań artystycznych i naukowych
-opinię samodzielnego pracownika naukowego wyrażoną o projekcie przedstawionym przez kandydata

6. Przyznane środki należy wydać do końca bieżącego roku kalendarzowego.

7. W kosztach tematu może uczestniczyć wyłącznie jego kierownik.

8. Każda osoba która uzyskała finansowanie swojego projektu w ramach niniejszego konkursu, jest zobowiązana pod koniec roku kalendarzowego złożyć szczegółowe sprawozdanie merytoryczno-finansowe wg. formularza UŚ obowiązującego w danym roku.

Sprawozdania zostaną ocenione przez Komisję Wydziału Artystycznego. Jedynie akceptacja sprawozdania i pozytywna opinia Komisji, uprawnia do ubiegania się o środki finansowe w kolejnym konkursie.

9. Wszelkie zmiany w kosztorysie w trakcie realizacji projektu, muszą mieć merytoryczne uzasadnienie na piśmie i uzyskać akceptację Komisji .

10. Wnioski konkursowe odrzucone przez komisję nie mogą zostać przedstawione w tej samej postaci w następnej edycji konkursu.

Wnioski wraz z dokumentami należy składać  w wersji papierowej i elektronicznej

Sekretariat Dziekana Wydziału Artystycznego

43-400 Cieszyn, ul. Bielska 62 (Pawilon Plastyczny pok. 103)

TERMIN SKŁADANIA ZGŁOSZEŃ UPŁYWA Z DNIEM  22.10.2014