Karol Wieczorek w Galerii Uniwersyteckiej

Karol Wieczorek
Urodzony w Bytomiu w 1949 r.
Studia: krakowska Akademia Sztuk Pięknych, Wydział Grafiki i Malarstwa w Katowicach
Dyplom 1972 z wyróżnieniem i medalem.
W latach 1974–1976 i 1989–1990 stypendysta Funduszu Rozwoju Twórczości Plastycznej Ministerstwa Kultury i Sztuki.
Zrealizował 13 wystaw indywidualnych w Katowicach, Krakowie, Warszawie i Paryżu. Udział w kilkudziesięciu wystawach sztuki polskiej w kraju i za granicą m.in. w: Paryżu, Wiedniu, Bratysławie, Pradze, Koszycach, Budapeszcie, Moskwie, Berlinie, Düsseldorfie, Darmstadt, Barcelonie, Madrycie, Ystad, Göteborgu, Dessau, Nowym Jorku, Kuwejcie.
Brał udział w aukcjach sztuki polskiej w Palais Gallerie, Espace Cardin, Targach Sztuki Współczesnej Fiac Grand Palais w Paryżu.
Nagrody na wystawach okręgowych, wyróżnienie i nagroda na 35 Jubileuszowym Ogólnopolskim Salonie Zimowym Plastyki — Radom 1981, dwa srebrne medale i dwa wyróżnienia na „Bielskiej Jesieni”, wyróżnienie na Międzynarodowym Biennale „Wobec wartości”, nagroda Grand Prix International d’art Contemporain de Monte Carlo, nominacja do Paszportu „Polityki” w 1993 roku.

Wystawa pt "Słowo, obraz" trwa od 10 V do 31 V