Justyna Jędrysek laureatką "Refugees in Europe"

Justyna Jędrysek - studentka piątego roku grafiki w Instytucie Sztuki UŚ wśród laureatów międzynarodowego konkursu studenckiego.

Do konkursu przystąpiły 32 uczelnie oraz wydziały artystyczne i projektowe z całego świata - wpłynęło około 500 zgłoszeń z: Austrii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Kanady, Czech, Ekwadoru, Francji, Niemiec, Chin, Węgier, Iranu, Litwy, Holandii, Polski, Rumunii, Serbii, Słowenii, Hiszpanii, Szwajcarii, Turcji i Stanów Zjednoczonych.

Członkowie jury obradowali nad anonimowymi pracami wybierając 9 najlepszych plakatów.
W skład międzynarodowego jury weszli: Draginja Nadażdin (szefowa Amnesty International w Polsce), Agata Szydłowska (krytyczka designu, kuratorka i wykładowczyni), Marjatta Itkonen (graficzka, profesorka grafiki projektowej), Jerzy Skakun (grafik, współtworzy z Joanną Górską studio Homework), Laze Tripkov (garfik, założyciel PLAKART-u - Stowarzyszenia Grafiki Projektowej w Macedonii i Skopje Design Week), Nicola Bruschi (scenograf, wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych w Bolonii).

Laureatami konkursu zostali:
– Marta Tomczyk, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
– Aleksandra Gołębiewska i Karol Szczepankiewicz, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
– Pola Wasilczyk, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
– Anna Banout, Sławomir Krzyżak, Jan Michałowski, Olga Ziębińska, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
– Bartosz Choryan, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
– Zeynep Büşra Demir, Plato College of Higher Education, Stambuł, Turcja
– Kristina Stamenković, UNIVERSITY OF NIŠ, Serbia
– Melissa Cronk, Temple University, Filadelfia, USA
– Justyna Jędrysek, Uniwesytet Śląski w Katowicach

Nagrodzone prace do 23 kwietnia można oglądać w "Pracowni Duży Pokój" przy ul. Wareckiej w Warszawie.

Strona projektu: www.posters-about-refugees.com