Jubileusz 25-lecia Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice CAMERATA SILESIA

VIVAT ANNA SZOSTAK!

VIVAT CAMERATA SILESIA!

Dr hab. Anna Szostak - dyrygent, pedagog.  Absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego, jest adiunktem w Zakładzie Dyrygowania i Wokalistyki Instytutu Muzyki, doktorem habilitowanym sztuki w zakresie dyrygentury. Stworzyła i prowadziła kilka zespołów chóralnych, z którymi zdobywała nagrody na festiwalach polskich i zagranicznych. W 1990 roku założyła Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”. Artystyczny profil grupy, styl wykonawczy, wektor repertuarowy i „osobowość” jest jej autorskim dziełem. Zespół znany w Polsce i świecie z perfekcyjnych i stylowych interpretacji zarówno muzyki dawnej, jak partytur najnowszych, nader często pisanych z myślą o Annie Szostak i jej ansamblu.

Obok wykonywania arcydzieł a cappella, Anna Szostak bierze udział w polskich i zagranicznych projektach wokalno-instrumentalnych, podejmuje też zadania wykonawcze z orkiestrami i współpracuje z artystami najwyższej rangi. Jest zdeklarowanym promotorem muzyki polskiej. Dokonała już ponad stu prawykonań dzieł kompozytorów zarówno polskich jak i obcych.

Na dorobek nagraniowy Anny Szostak i „Cameraty Silesii” składa się pokaźna liczba kilkudziesięciu płyt (wśród nich takie, które uzyskały cenne nagrody fonograficzne), rejestracji radiowych i telewizyjnych, a także koncerty live dla Europejskiej Unii Radiowej i występy transmitowane przez media. Opinie krytyki krajowej i europejskiej są zgodne w najwyższych ocenach każdego z wątków jej rozległej działalności.

Laureatka Nagrody Ministra Kultury i Sztuki za szczególne dokonania artystyczne, w roku 2004 wyróżniona została przez Kapitułę Nagrody im. Jerzego Kurczewskiego „za wybitne osiągnięcia w dziedzinie chóralistyki”.

CAMERATA SILESIA.PL

FESTIWAL JUBILEUSZOWY W NOSPR