Joanna Basicz laureatką konkursu Discover Europe 2014

Discover Europe 2014 to jedenasta edycja największego konkursu fotograficznego dla studentów. Tegoroczna edycja odbyła się w trzech kategoriach podstawowych: Europo zaskocz mnie!/Surprise me Europe!, Mój kawałek Europy/My Europe, my Home i Obywatel Europy/Citizen of Europe oraz w kategorii dodatkowej, której opiekunem jest KPMGSukces z pasji. 24 maja zostały ogłoszone wyniki konkursu.

Trzecie miejsce w kategorii „Europo zaskocz mnie!/Surprise me Europe!” za zdjęcie „W kolejce/In the Queue” zdobyła Joanna Basicz – studentka Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego UŚ w Cieszynie. Joanna studiuje Edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych i nie jest to jej pierwszy sukces. Gratulujemy!

Wszystkich zwycięzców można poznać oglądając nagrodzone zdjęcia na profilu fb konkursu.

Konkurs Discover Europe ma na celu wyłonienie najlepszych zdjęć przedstawiających kraje europejskie, nadesłanych przez studentów z całego kontynentu. Charakter konkursu jest ogólnoeuropejski przez co stwarza możliwość nawiązania międzynarodowego dialogu pomiędzy uczestnikami, którzy publikując swoje zdjęcia prezentują własne spojrzenie na różnorodność kultury poszczególnych krajów, łamią stereotypy oraz uprzedzenia. Idea konkursu opiera się na możliwości pokazania poprzez zdjęcia piękna Europy, jej tradycji i zwyczajów, dzielenia się doświadczeniami z podróży i wyjazdów na wymiany zagraniczne.