Instytut Sztuki na Festiwalu Eko Fun

W dniach 16-20 maja odbywa się festiwal Eco Fun. Dotyczący wykorzystania materiałów wtórnych w nowoczesnym projektowaniu. W ramach festiwalu odbywa się 6 wystaw artystycznych, konferencje, wykłady, prelekcje, debaty (szczegóły na załączonych plakatach). Poszczególne wydarzenia odbywają się w takich miastach jak Bielsko-Biała, Cieszyn, Katowice, Świętochłowice, Żory, Warszawa.

Głównym organizatorem jest Związek Polskich Artystów Plastyków okręg Bielsko-Bialski. Współorganizatorami są: Instytut Sztuki w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Akademia Techniczno-Humanistyczna z Bielska-Białej, Społeczna Akademia Nauk w Warszawie, WTA Word Textile Art Organization USA, Związek Polskich Artystów Plastyków okręg Warszawski, Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach, Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach.

W ramach festiwalu Zakład Grafiki Instytutu Sztuki w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prezentuje wystawę „W stronę natury”. Wystawę można oglądać do 30 maja na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Oficjalne festiwalowe otwarcie ma miejsce w dniu 17 maja o godz.14.00.

W dniu 18 maja odbędą się warsztaty dla studentów Instytutu Sztuki „Recykling a rysunek”, które poprowadzi dr Marek Głowacki oraz mgr Anna Witkowicz.

W ramach festiwalu swoją twórczość prezentuje dr Paulina Poczęta. Wystawę zatytułowaną „Zoki” można zobaczyć w dniach 16 do 20 maja w Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach. Spotkanie z autorką 20 maja o godz. 13.00.

Zakład Malarstwa Instytutu Sztuki UŚ prezentuje wystawę Prof. Lecha Kołodziejczyka „Pierwotność utracona”. Wystawę można oglądać do 20 maja w Galerii PPP należącej do ZPAP okręgu Bielsko-Bialskiego. Finisaż oraz podsumowanie festiwalu 20 maja o godz.19.00.

Zapraszamy w imieniu organizatorów i autorów.