Grand Prix Édith Piaf dla Kseni Śliwy

Ksenia Śliwa, studentka Instytutu Muzyki zdobyła nagrodę GRAND PRIX na X Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej o Grand Prix Édith Piaf (X Festival international de la chanson française Grand Prix Édith Piaf).

Stowarzyszenie im. Édith Piaf od 1978 roku organizowało Międzynarodowy Festiwal Piosenki Francuskiej we Francji, a od 2009 roku Festiwal został przeniesiony do Krakowa. Najcenniejszą nagrodą przyznawaną corocznie przez międzynarodowe Jury jest Grand Prix Édith Piaf.

Festiwal składał się z 3 etapów:
I etap (13 maja 2018)
II etap (28 września 2018)
III etap - Gala Finałowa z towarzyszeniem orkiestry (1 października 2018)

Ksenia Śliwa jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Tarnowie w klasie skrzypiec (OSM 1 st.) i fletu poprzecznego (OSM 2 st.), a także absolwentką studiów licencjackich na kierunku Filologia romańska. Dzięki zdobyciu nagrody Grand Prix Spécial du Comité de Jumelage de Fontainebleau na Festiwalu Piosenki Francuskiej w 2017 r., miała możliwość wyjazdu na warsztaty wokalne do Fontainebleau (Francja). Obecnie jest studentką ostatniego roku uzupełniających studiów magisterskich w Instytucie Muzyki na specjalności wokalistyka jazzowa w klasie dra Bartosza Jaśkowskiego.