Exlibris i mała forma graficzna — wystawa w Rybniku

10 kwietnia w galerii Domu Kultury w Rybniku-Niedobczycach odbył się wernisaż małych form graficznych oraz ekslibrisów studentów Instytutu Sztuki. Organizatorem wystawy było Studenckie Koło Artystyczno-Naukowe Litografów „Kurant”.

Pokazywane prace to pokłosie konkursów, organizowanych w Instytucie Sztuki w Cieszynie przez Zakład Grafiki. Zaczęło się od zadania pt. pt. „Exlibris Czesława Miłosza”, adresowanego w pierwszej kolejności do studentów pierwszego i drugiego roku.  W kolejnych latach zrealizowane zostały następujące tematy: „Kartka Świąteczna”, „Exlibris wykładowcy”, „Zwierzę fantastyczne”, „Exlibris CINiBA”. Ostatni projekt dotyczył zaprojektowania exlibrisu Koła „Kurant”.

Wystawę w galerii Domu Kultury w Rybniku-Niedobczycach przy ul. Barbary 23 można oglądać do końca maja.