Dobiegają końca tegoroczne warsztaty u Kossaków

W Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich już czwarty raz odbywają się „Warsztaty Działań Kreatywnych” organizowane przez Fundację im. Zofii Kossak. Warsztaty mają charakter pleneru. Uczstniczą w nim studenci i pedagodzy uczelni artystycznych. Instytut Sztuki WA Uniwersytetu Śląskiego reprezentują: Aneta Ligocka (III Grafika), Joanna Hetman (III Grafika), Dariusz Rułka (III Grafika) i Karolina Sikora (II EA), opiekun prof.Witold Jacyków. Studenci i ich wykładowcy prezentują swoją twórczość i swoje pracownie podczas „Rozmów o Sztuce”, które są otwarte dla publiczności. Wydarzenie zakończy się w sobotę (27 czerwca) wystawą i wręczeniem nagród za najlepsze prace powstałe podczas pleneru.