Spacer zaangażowany - gdzie oni są?

Spacer zaangażowany: Gdzie oni są?
studenci- kultura-przestrzeń

sobota, 2 kwietnia, godz. 14.00
START: Uniwersytet Śląski w Cieszynie, pracownia badań ASK

Czy studenci idą po linii najmniejszego oporu czy przecierają nowe szlaki w Cieszynie? Czy obecność Uniwersytetu ma znaczenie dla miasta i odwrotnie - czy plany studentów wykraczają poza granice kampusu? Podczas spaceru określimy profil kulturalny studentów i zbadamy relacje Uniwersytetu z Instytucjami Kultury w mieście. Wskażemy też kierunek aktywności kulturalnej i porównamy udział w inicjatywach uniwersyteckich oraz miejskich. Komentarzy na temat form aktywności kulturalnej studentów dziś i w przeszłości udzieli prof. KatarzynaOlbrycht ( od 1998 szefowa Katedry Edukacji Kulturalnej UŚ w Cieszynie, autorka wielu książek z zakresu edukacji kulturalnej i aksjologii).

Po spotkaniu na Uniwersytecie przejdziemy w stronę rynku, gdzie dyskutować będziemy na temat dotychczasowej współpracy w dziedzinie kultury z Piotrem Gruchelem (Naczelnikiem Wydziały Kultury UM w Cieszynie).Dodatkowo sytuacje miast akademickich na przykładzie krajów europejskich opisze Łukasz Galusek (Międzynarodowe Centrum Kultury, zajmuje się kulturą i sztuką Europy Środkowej)
Spacer zaczyna się w sobotę, 2 kwietnia, o godz. 14.00  na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, w pracowni badań ASK. Następnie przejdziemy szlakiem studentów w stronę miasta