Chojka

Międzywydziałowy Zespół Folkowy Uniwersytetu Śląskiego „FolkUŚ”,
Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji,
Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego

serdecznie zapraszają do posłuchania wspólnie zrealizowanego wideoklipu „Chojka”:

 

 

„Chojka” (czyli: choinka) to pastorałka, której słowa i muzyka należą do kultury tradycyjnej. Zespół „FolkUŚ” miał ją w swoim repertuarze kolędowym od dwóch lat, grana była w aranżacji napisanej przez absolwenta cieszyńskiego Wydziału Artystycznego Macieja Musiała.  On też zajął się stroną muzyczną klipu. Scenariusz i reżyseria przypadła w udziale kolejnej absolwentce  - animatorce kultury, Annie Wróbel.
Studenci i pracownicy cieszyńskich wydziałów połączyli siły, poświęcili czas i niejednokrotnie przełamali swoje obawy, by pokazać, że granica między studentami a pracownikami wcale nie jest niemożliwa do przekroczenia.
W nagraniu wzięli udział studenci należący do Międzywydziałowego Zespołu Folkowego Uniwersytetu Śląskiego „FolkUŚ” oraz pracownicy obu cieszyńskich wydziałów Uniwersytetu Śląskiego na czele z państwem dziekanami prof. Małgorzatą Łuszczak oraz prof. Zenonem Gajdzicą. Animacje do teledysku przygotowały dr Katarzyna Kroczek-Wasińska oraz dr Kaja Renkas z Instytutu Sztuki, natomiast dr Krzysztof Gawlas z Instytutu Muzyki zrealizował nagrania muzyczne.

Chojka wideoklip
 
do góry